ceneo.pl

Beczka dębowa 15 litrów

bezpłatna dostawa
Beczka dębowa 15 litrów

Najlepszy materiał do produkcji beczek jest uzyskiwany z dębu węgierskiego (Quercus frainetto).    więcej

Cena za 1 sztuk wraz z VAT 520,00 zł
Cena za 1 sztuk bez VAT: 429,75 zł
Transport gratis
W magazynie 2 sztuk
Czas wysyłki: 2 dni robocze
Producent: Beczki Bułgaria
Kod produktu: 5002
/beczka-debowa-15-litrow-e100866.htm
Opis

Beczka dębowa 15 litrów

Wyprodukowano w Bułgarii

 

Najlepszy materiał do produkcji beczek jest uzyskiwany z dębu węgierskiego (Quercus frainetto). W Bułgarii jest on bardzo rozpowszechniony na równinach lub zboczach gór, na południu, zachodzie i południowym zachodzie aż do 1000 m n.p.m. Drewno jest kuliście porowate. Dąb węgierski jest jasnożółty, a rdzeń żółto-brązowy. Drewno jest twarde i ciężkie. Z wagą 870-960 kg/m3 jest najbardziej odpowiednie do produkcji beczek. Dąb węgierski jest bardziej wytrzymały niż inne rodzaje dębu.

Proces produkcji rozpoczyna się od wyboru najwyższej jakości drewna, które spełnia wszystkie europejskie normy i wymagania, następnie rozpoczyna się proces cięcia i formowania. Przygotowane drewno zostaje umieszczone w kwadratowych formach, które umożliwiają naturalne suszenie przez okres 18 miesięcy. Według objętości beczki zostaje wybrana grubość, długość i liczba klepek, następuje operacja formowania. Obróbka cieplna ma kluczowe znaczenie dla funkcji beczki. Jest ona wykonywana tym samym materiałem, z którego wykonane są klepki. Nagrzewanie ogniem o zmiennej temperaturze zmienia skład drewna dębowego i sprawia, że ma ono specyficzny zapach oraz kolor dębu. Proces ten jest szczególnie ważny ze względu na charakterystyczny smak oraz kolor wina i napojów spirytusowych. Ostatnim etapem produkcji jest doformowanie i wygląd beczki.

Instrukcja używania: Najpierw do antałka (beczki) wbij kranik, ostrożnie, wystarczy tylko nieznacznie. Wypróbuj ręką, czy kranik się nie chwieje. Jeśli chcesz użyć żelaznego młoteczka, połóż na kranik drewnianą deseczkę.

Postaw antałek na podstawkę i napełnij go aż po brzegi czystą wodą pitną. Wodę wymieniaj codziennie. Wszystko to powtórz 3 razy. Po 3 dniach antałek uszczelni się i nie będzie przeciekać. Następnie napełnij go śliwowicą, jabłecznikiem... i poddaj procesowi dojrzewania, powiedzmy na miesiąc. Pychota!

 

KRANIK, PODSTAWKA, SZPUNT

 

 

 

/product-action/increment-product-view-count?productId=100866

Promocje, nowości


Kosmetyka Hristina nie zawiera olejów mineralnych, parabenów, sierczanów, chemicznych środków konserwujących, silikonów, PEG oraz innych środków chemicznych.

100% naturalny skład u każdego produktu ​

 

Dzięki ścisłemu dotrzymywaniu procesów produkcyjnych otrzymaliśmy certyfikaty: ​
100% naturalne kosmetyki


 

Bezpłatna dostawa przy zamówieniach od 240 zł


 

Dostawa od 11 zł


 

PROMOCJEŁatwa płatność online

Gwarancja satysfakcji